Centennial hotell Tallinn

Saame uhked olla koostöö üle Centennial hotelli tubade valgustamisel. Hotell avas külalistele uksed 15. augustil (2017).

Allianss Arhitektide Matthias Klitzch'i, Eve Komp'i ja Indrek Tiigi poolt koostatud rekonstruktsiooniprojekt hotellile ja ärihoonele Centennial sai 2015 aastal Baltic Prix d’Excellence auhinna "jätkusuutliku ehitise" kategoorias. Centennial on põneva ja pilkupüüdva välimusega 4- ja 7-korruselisest tiivast koosnev hoone, mille fassaadivärvus varieerub sõltuvalt valgusest ja vaatenurgast.

Hotelli interjöör on põhjamaiselt karge ja sisekujunduse kontseptsioon baseerub Eesti Vabariigi 100. juubeli tähistamisel. Kunsti- ja disainilahenduste abil markeeritakse Eesti ajalugu eelmise saja aasta jooksul: iseseisvuse esimene periood, nõukogude periood, uus iseseisvumine ja kaasaaegne Eesti. Hotellitubadesse on vastavate perioodide hõngu toodud pildilise seina näol, mis igas hotellitoas on erinev. Hotellis on kokku 81 tuba.

On hea tõdeda, et Centenniali hotelli sisustamisel kasutati võimalikult palju eestimaiste sisustusfirmade toodangut.

4ROOM valmistas Centennial hotelli tubadesse eritellimusel valgustid. Valgustite kangaskuplid on loodud eestimaisest Monika Järgi reljeefsest disainkangast Fly. Kokku jõudis 4ROOMi tehasest Centennial hotelli 98 plafoonvalgustit, 163 seinalampi, 82 laualampi ning 11 põrandalampi.

Centenniali projekti raames kasutasime 4ROOMi plafoonvalgustites sisseehitatud LED-mooduleid.


https://www.centennialhoteltallinn.com/et/